Karherop napisał(a):

A czemu zakładamy krótkowzrocznie że rezerwy nie wysciubia nosa ponad 4/5 ligę?
Od czegoś trzeba zacząć, trudno żeby nas z marszu wrzucić do 2 ligi, a i tam nam raczej miejsce niepotrzebne (mecze po całym kraju, spora szansa spadku bez utrzymania kilku seniorów na stałych kontraktach)
|
Dokładnie. Od czegoś trzeba zacząć i zainwestować czas by rezerwy zrobiły awans do 2 ligi - tam grają rezerwy Amici, bo Legia gra w 3. A w to trzeba zainwestować pieniądze. A i zawodników na kartofliskach skopią. To już chyba taniej i wygodniej robić to co teraz i grać sparingi. Efekt podobny, a przynajmniej nikt z butami na piszczele nie leci.
Karherop napisał(a):

|
A jak widzę w 4 lidze choćby Błękit II Stargard to się pytam czy naprawdę rezerwy na 5 poziomie rozgrywkowym to w Polsce aż taki koszt?
|
Owszem jest to koszt. Dlatego Legia II gra w 3 lidzie, a Lech II w 2.
Karherop napisał(a):

|
PS. A z tym Kiko to nie byłbym tak pewien bo wszystko zależy od ruchów właścicielskich - będzie Królewski = będzie Kiko. Dzisiaj jest, jutro go nie ma.
|
Będzie Królewski będzie Wisła, nie będzie Królewskiego nie będzie Wisły.
Karherop napisał(a):

Dodam że ilu chłopaków i ich rodziców chce przed maturą posyłać chłopaków na wypożyczenie do Mrągowa czy Jeleniej Góry byle pokopać chwilę w 4 lidze? Nikt nie chce zmieniać szkoły, jeśli nie jest pewien że z piłki coś w życiu osiągnie (a tego w zasadzie nigdy nie można być pewnym).
Były o to zresztą naciski aby w CLJ wiek wydluzyc do 19 lat właśnie z tego powodu.
|
I masz kolejny argument, że lepiej grać sparingi i wypożyczać do np. Wieczystej niż robić drużynę rezerw.
A jest jeszcze Hutnik, Garbarnia, a nawet Puszcza czy Termalica.