Wyświetl pojedynczy post
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#163
Stary 13.03.2023, 17:40
Karherop napisał(a):Wyświetl post
A czemu zakładamy krótkowzrocznie że rezerwy nie wysciubia nosa ponad 4/5 ligę?

Od czegoś trzeba zacząć, trudno żeby nas z marszu wrzucić do 2 ligi, a i tam nam raczej miejsce niepotrzebne (mecze po całym kraju, spora szansa spadku bez utrzymania kilku seniorów na stałych kontraktach)
Dokładnie. Od czegoś trzeba zacząć i zainwestować czas by rezerwy zrobiły awans do 2 ligi - tam grają rezerwy Amici, bo Legia gra w 3. A w to trzeba zainwestować pieniądze. A i zawodników na kartofliskach skopią. To już chyba taniej i wygodniej robić to co teraz i grać sparingi. Efekt podobny, a przynajmniej nikt z butami na piszczele nie leci.

Karherop napisał(a):Wyświetl post
A jak widzę w 4 lidze choćby Błękit II Stargard to się pytam czy naprawdę rezerwy na 5 poziomie rozgrywkowym to w Polsce aż taki koszt?
Owszem jest to koszt. Dlatego Legia II gra w 3 lidzie, a Lech II w 2.
Karherop napisał(a):Wyświetl post
PS. A z tym Kiko to nie byłbym tak pewien bo wszystko zależy od ruchów właścicielskich - będzie Królewski = będzie Kiko. Dzisiaj jest, jutro go nie ma.
Będzie Królewski będzie Wisła, nie będzie Królewskiego nie będzie Wisły.
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Dodam że ilu chłopaków i ich rodziców chce przed maturą posyłać chłopaków na wypożyczenie do Mrągowa czy Jeleniej Góry byle pokopać chwilę w 4 lidze? Nikt nie chce zmieniać szkoły, jeśli nie jest pewien że z piłki coś w życiu osiągnie (a tego w zasadzie nigdy nie można być pewnym).

Były o to zresztą naciski aby w CLJ wiek wydluzyc do 19 lat właśnie z tego powodu.
I masz kolejny argument, że lepiej grać sparingi i wypożyczać do np. Wieczystej niż robić drużynę rezerw.
A jest jeszcze Hutnik, Garbarnia, a nawet Puszcza czy Termalica.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 13.03.2023 o godz. 17:43.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując