Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#161
Stary 13.03.2023, 16:39
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Niestety. Za dobrze idzie to trzeba zacząć mieszać.

Przyjechał głupi Hiszpan, ściągnął rodaków i tłamsi nasze młode talenty na których moglibyśmy zarobić miliony.
Otóż to. Mamy kolejne naoczne doświadczenie pokazujące wyższość obecnej strategii kadrowej klubu nad strategią stawiania na "młodych zdolnych", ale widzę że niektórym już jej zaczyna brakować, choć w ostatnich dekadach nigdy nie przyniosła Wiśle nic dobrego, a jedynie spadek.

Sprawa jest dość prosta: w naszych wiślackich warunkach zawsze było i nadal jest całkowitą mrzonką liczenie na to, iż uda się wyszkolić jakieś młode gwiazdy i regularnie zarabiać na nich miliony, choć wiele razy już próbowano przestawiać klub na ten system działania. Droga ta może stanowić jedynie element pomocniczy polityki kadrowej i jej skromne uzupełnienie, a nie główną oś.

Zdecydowanie bardziej sprawdza się zainwestowanie w skauting zagraniczny w postaci takiego fachowca jak Kiko i ściąganie już ukształtowanych, ale nie za starych wiekowo piłkarzy nawet z głębokich rezerw niższych ligi Hiszpanii. Dajemy wtedy radę zarówno sportowo jak i finansowo, bo robią oni wyniki, które pozwalają klubowi skutecznie bić się o jakieś cele i funkcjonować, a nie tylko pogrążać się coraz bardziej. Dlatego to powinna być ta główna oś polityki kadrowej na lata.

Tymczasem obserwując forum czasem mam wrażenie, że ciągle jest grupa osób, które bardzo chętnie kibicowałyby, aby Kiko podwinęła się noga i klub po raz kolejny został przedstawiony na uporczywe promowanie "młodej zdolnej młodzieży", bo niektórym nadal za mało Polaków w składzie. Nic ich nie uczą przerabiane w kółko klęski takiej koncepcji.
Odpowiedz cytując