Wyświetl pojedynczy post
Smok
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#153
Stary 13.03.2023, 11:10
Jam jest lejek i się na tym nie znam.
Ale kiedyś przeczytałem opinię jakiegoś gostka od młodzieży po stażu w Holandii.
Facet stwierdził, że naszym błędem w szkoleniu jest dążenie do wyniku NA KAZDYM STOPNIU SZKOLENIA.
Nawet 7-8 latki, zamiast się uczyć techniki, nabierać ogłady piłkarskiej, gdzie mecze powinny być dla urozmaicenia treningu, są mobilizowane do ostrej rywalizacji o wynik. Zarówno trenerzy jak i rodzice wywieraja na młodych ciągłą presję.
Potem się zastanawiamy dlaczego młode roczniki całkiem dobrze sobie radzą versus chłopaczki z zachodu, po czym w dojrzałej piłce znikają. Ostają się jednostki.
A my się dziwimy, że byle kopacz z III ligi hiszpańskiej przychodzi do nas i techniką użyteczną przykrywa nasz gwiazdy.
Odpowiedz cytując