pepe72 napisał(a):

Bzdury piszesz.
Rezerwy, grające na kartofliskach 4/5 ligi nie są lepsze niż CLJ.
Być może inną sprawą jest jakość szkolenia młodych ale wypuszczenie ich na kopaninę jest pomyłką.
Już lepiej wypożyczać.
Na szczęście Kiko nigdzie się nie spieszy.
|
A czemu zakładamy krótkowzrocznie że rezerwy nie wysciubia nosa ponad 4/5 ligę?
Od czegoś trzeba zacząć, trudno żeby nas z marszu wrzucić do 2 ligi, a i tam nam raczej miejsce niepotrzebne (mecze po całym kraju, spora szansa spadku bez utrzymania kilku seniorów na stałych kontraktach)
Obecnie:
2 liga: Lech, Śląsk Zagłębie L (3 zespoły)
3 liga: ŁKS, Legia, Jagiellonia, Pogoń, Raków, Górnik Zabrze, Chrobry Głogów (!!!), Miedź Legnica, cracovia, Korona Kielce (10 zespołów)
Z dużymi szansami na awans do 3 ligi: Widzew, Bruk bet, Wisła Płock, Odra Opole, Chojniczanka Chojnice, GKS Tychy, Piast Gliwice - wszystkie top 5 w 4 lidze
A jak widzę w 4 lidze choćby Błękit II Stargard to się pytam czy naprawdę rezerwy na 5 poziomie rozgrywkowym to w Polsce aż taki koszt?
PS. A z tym Kiko to nie byłbym tak pewien bo wszystko zależy od ruchów właścicielskich - będzie Królewski = będzie Kiko. Dzisiaj jest, jutro go nie ma.
Jagul napisał(a):

|
Najzdolniejszych można wypożyczać ale niekażdy od razu sobie poradzi na wypożyczeniu, jest różny czas "dojrzewania" młodych piłkarzy.
|
Dodam że ilu chłopaków i ich rodziców chce przed maturą posyłać chłopaków na wypożyczenie do Mrągowa czy Jeleniej Góry byle pokopać chwilę w 4 lidze? Nikt nie chce zmieniać szkoły, jeśli nie jest pewien że z piłki coś w życiu osiągnie (a tego w zasadzie nigdy nie można być pewnym).
Były o to zresztą naciski aby w CLJ wiek wydluzyc do 19 lat właśnie z tego powodu.