|
@Piknik1906
Trochę mieszasz fakty, bo i Colley i Fernandez i Hugi było ściągani do klubu ekstraklasy.
Klubu który wówczas płacił na poziomie miejsc 5-10. Tylko Raków, Legię,Lecha i Pogoń było stać wówczas na zdecydowanie wyższe płace. A i u nas pensja Fernandeza byłaby w top 5 w każdym z tych klubów.
Obecnym balastem (niechcianymi piłkarzami) klubu praktycznie w 90% są piłkarze z ekstraklasowe pensja. Z nowego zaciągu to mamy póki co dwa odpady, Niewiadomskiego i Balte, z czego tego drugiego wypchnięto z klubu póki co
Gdyby rozpatrywać tylko kontrakty piłkarzy wyłącznie ściąganych do 1 ligi to faktycznie pewnie nasz budżet byłby gdzieś 1/3 wyższy niż lidera (ŁKS). Biorąc pod uwagę jednak całą kadrę, to budżet 1 drużyny to spokojnie jest x2, a od takiego Ruchu zapewne x5. Tak to jednak jest, gdy stawia się na szybki awans. W normalnych okolicznościach, tworzymy na spokojnie drużynę pod awans w cyklu 2 letnim i dajemy czas na zgranie/budowę/kolektyw/podniesie umiejętności.
Ruch to na pewno ewenement, bo tam większość piłkarzy jest na kontraktach 2 ligowych. Pewnie taki Plewka byłby u nich najlepiej opłacanym piłkarzem w kadrze.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 28.02.2023 o godz. 14:46.
|