Wyświetl pojedynczy post
azor
Senior Member
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#91150
Stary 07.12.2022, 20:39
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
W mojej ocenie główne problemy związane z tworzeniem kadry w ostatnich latach są następujące:

1. Brak analizy psychologicznej zawodników.

Zawodnik może jest i piłkarsko nienajgorszy ale traci mentalnie w sytuacji presji.
Innymi słowy - w Warcie Poznań czy Stali Mielec by sobie poradził ale w Wiśle już niekoniecznie.

2. Przyjęcie założenia że jak zawodnik dostanie 80 tyś/mc to będzie grał dwa razy lepiej niż tez co dostaje 40 tyś

To oczywiście jest podejście skrajnie naiwne ale , niestety, takie miało miejsce.
Dodatkowo spowodowało że nasz budżet płacowy jest mocno nadwyrężony.
A wystarczyło słuchać Probierza jak mówił że zawodnik za 100 tyś euro w zasadzie nie różni się od tego za milion euro...

3. Stawianie na piłkarską "młodzież" (cokolwiek to nie znaczy)

Rozumiem że kusząca jest droga takiego Lecha , który na promowaniu młodych zawodników zarobił dziesiątki milionów. Problem jest taki, że my chcemy ale nam nie wychodzi. Niestety ale tacy zawodnicy jak Młyński , Starzyński , Duda czy Plewka mało co wnoszą do drużyny a podobno toczyliśmy boje aby u nas grali. A tu potrzeba solidnych zawodników do grania ( typu Jaroch) a nie do "wychowywania".


Pozostaje przyjąć że przyszło opamiętanie ( a raczej zobaczono pustkę w portfelu) a rolą Kiko jest odwrócenie tego trendu oraz uratowanie sytuacji. Czy to się ma prawo udać? Zobaczymy.
1. Jakiej presji, z czyjej strony? Jedyna, która relatywnie była wywierana, to ze strony kibiców, którą mimo wszystko piłkarze mają głęboko w dupie, używając tego tylko jako wygodnego argumentu. Problemem jest to, że albo są piłkarsko słabi albo nie ma osoby, która potrafiłaby ich ustawić.

2. Tu się zgodzę natomiast bardzo to uprościłeś. Przepłacone kontrakty to efekt braku kompetencji, doświadczenia, naiwności osób za to odpowiedzialnych + rodzina na swoim.

3. Tylko Duda i Młyński grali regularnie. Moim zdaniem, Duda się broni, Młyński się nie broni, a gra bo alternatywą jest Cisse, Starzyński, Hugi? Czy ktoś jeszcze? Wydaje mi się, że młodzież w 1 lidze gra trochę z przymusu.



do politycznych tematów już się nie odnoszę #przywrócictematpolityczny
Odpowiedz cytując