krysztal napisał(a):

|
Jeśli MaLk nie zechce to ja się chętnie założę.Może okazać się tak że jak się to sprawozdanie ukaże Sociosom każdy grosz się przyda...
|
No to panowie @kryszal i @MaLk możecie już powoli szykować pieniążki. Nie wiem czemu nikt o tym nie mówi ale końcówka wystąpienia Jażdżyńskiego jest porażająca i rzeczywistość jest znacznie gorsza nawet od moich „czarnych” przewidywań.
Przychody w sezonie 21/22 43 mln, a koszty operacyjne 56 mln. To 13 mln dziury operacyjnej. Miała być zasypana transferami - wyszło jak wyszło.
Obydwie kwoty spadły o ok 30%. Czyli przychody na ok 30 mln (rewelacja jak na I ligę) a koszty na ok 39 mln (absolutny skandal jak na I ligę). Dziura operacyjna na kolejne 9 mln. Trudno się dziwić, że przekazał pozostałym, że jego pieniędzy już rozpuszczać nie będą…
Ale do meritum. Jeśli przychody wyniosą 30 mln to nasz w miarę stały ostatnio odsetek wynagrodzeń na poziomie 70% wskazuje na budżet wynagrodzeń ok 21 mln. W poprzednim sezonie budżet wynagrodzeń stanowił z kolei 53% kosztów operacyjnych. Przy tym samym współczynniku dostajemy w bieżącym seozonie znów kwotę ok 21 mln.
Współczynniki mogły się oczywiście lekko zmienić, ale na pewno z sezonu na sezon nie na tyle, aby pokryć 5 mln zapasu jaki te szacunki dzielą od naszego progu z zakładu, czyli 16 mln.
Przypuszczam, że Socios nie obrażą się za wpłatę już teraz bo czasy idą bardzo trudne.
