Drozd napisał(a):

|
10 000 osób wpłacających na Wisłę 100 pln miesięcznie jest nieosiągalna? Teraz oczywiście, bo nikt nie lubi wrzucać kasy do pieca. Jednak choćby mały dowód, że kasa nie jest marnowana może wiele zmienić. A gwarantem tego może być kontrola ze strony socios, realna kontrola, a nie odwracanie głowy...
|
Tak, jest to liczba nieosiągalna w formule socios. "Dużym" dowodem na to jest to, że od początku istnienia socios zaliczyliśmy już chyba wszystkie możliwe stany klubu (oprócz takiego, w którym klub ma bogatego właściciela i kasy od socios nie potrzebuje wcale), zapotrzebowania na kasę i zaufania do właścicieli/zarządzających klubem, w tym w zakresie umiejętności wydawania pieniędzy, a liczba członków nigdy nie zbliżyła się do choćby 3 tysięcy.
Może jakimś cudem byłoby to możliwe w innej formule socios (czyli takiej, gdzie bycie socios = bycie członkiem klubu), ale i tu miałbym wątpliwości.