krysztal napisał(a):

|
Czekaj,czekaj czyli po tych wszystkich cięciach po spektakularnym mrożeniu pensji okrojeniu wydatków na akademie my w ciągu jednego pierwszoligowego sezonu planujemy wydać 33mln?
|
Nie wiem czy 33 mln. Dodałem tylko dwie liczby będące w publicznym obiegu. Ale to jest oczywiste, że na pewno bliżej 30 niż 20.
Patrząc na sprawozdanue za 2021 widać, że koszty w poprzednim sezonie były gdzieś między 40 a 50. I to raczej bliżej 50 bo przecież w 2022 była akcja ratunkowa z nowym sztabem i drogimi zawodnikami.
Nie ma opcji aby zejść z takiej kwoty do tych 18 o których tu pisano. Organizacja by nie przetrwała.
Patrząc od drugiej strony:
- budżet drużyny nawet po drastycznym cięciu z ponad 20 mln o jakich mówiono w sezonie 21/22 da małe kilkanaście milionów (dalej mamy piłkarzy na ekstraklasowych kontraktach) - 13-14?
- budżet pozostałych wynagrodzeń to kolejne kilka milionów
- budżet Akademii po cięciach to dalej ze 2-3 mln
- sam stadion i baza w Myślenicach to ze 3,5 mln a z słynnym gazem 4,5
- koszt pamiątek do sklepu to pewnie połowa przychodu - szacuję, że 2-3 mln
- organizacja meczów to minimalnie 2 miliony
Już to powyżej się zakręci koło 25. A nie wymieniłem innych kosztów (biura, flota, wyżywienie, wyjazdy).
Bardzo bym był zdziwiony gdyby koszty wyszły wyraźnie poniżej 30 mln. A na 18 nie ma najmniejszych szans.