Wyświetl pojedynczy post
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23392
Stary 31.10.2022, 12:41
Piknik1906 napisał(a):Wyświetl post
Nie znam prawdziwych liczb więc nie chcę się mądrzyć, ale pomieszanie pojęć w tej „kalkulacji” jest tak spektakularne, że mając 5 min coś napiszę.

Po pierwsze - nie mamy pojęcia co oznacza „budżet 18 mln”. Ale biorąc pod uwagę poziomy kosztówz poprzednich sezonów (ze sprawozdania za 21 wynika ponad 40 mln) to te 18 mln to muszą być przychody. Jeśli brakuje 15 tzn.że koszty będą koło 33 mln. Teza z przychodami prawie pewna patrząc na raporty z poprzednich lat i brak 10 mln z telewizji.

Po drugie wpłaty nowych akcjonariuszy miały miejsce w 2021 roku. Te 4,5 mln już dawno zostało wykorzystane i nie ma żadnego związku z obecnym sezonem.

Lubię czytać to forum, ale naprawdę warto zostawić wyliczenia finansowe osobom, które mają jakąś wiedzę na temat finansów i wyobrażenie jak to może w Wiśle wyglądać. Inaczej popełnia się kompromitujące pomyłki jak „dywagacje” powyżej i wprowadza w błąd innych użytkowników.
Jak nie wiemy co oznacza budżet 18 mlnA co może oznaczać jak nie wielkość wydatków?Tyle po cięciu kosztów zamrożeniu pensji wydamy w tym sezonie.Problem w tym że przychody pokrywają to tylko w jakichś 25%
Odpowiedz cytując