Wyświetl pojedynczy post
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23388
Stary 31.10.2022, 11:59
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Spojrzmy wiec na liczby

Budzet: 18 mln.
Brakuje: 12-15 mln (sami nie wiedza ile)
Wklad Nowak Mosty : 1,5 mln zlotych

Wklad Adama Adamczyka: 1,5 mln zlotych
Wkład Adama Lanoszki: 1,5 mln (wszyscy maja po 3,75 % , Nowak zaplacil za te akcje 1,5 mln wiec pozostali zapewne tak samo).

Wiec samych wkladow jest 4,5 mln, budzet 18 mln a brakuje niech bedzie 12 mln.

Czyli rozumiem , ze ta tytaniczna praca, ktora wykonal Dawidek to pozyskanie sponsorow za 1,5 mln zlotych?
Nie znam prawdziwych liczb więc nie chcę się mądrzyć, ale pomieszanie pojęć w tej „kalkulacji” jest tak spektakularne, że mając 5 min coś napiszę.

Po pierwsze - nie mamy pojęcia co oznacza „budżet 18 mln”. Ale biorąc pod uwagę poziomy kosztówz poprzednich sezonów (ze sprawozdania za 21 wynika ponad 40 mln) to te 18 mln to muszą być przychody. Jeśli brakuje 15 tzn.że koszty będą koło 33 mln. Teza z przychodami prawie pewna patrząc na raporty z poprzednich lat i brak 10 mln z telewizji.

Po drugie wpłaty nowych akcjonariuszy miały miejsce w 2021 roku. Te 4,5 mln już dawno zostało wykorzystane i nie ma żadnego związku z obecnym sezonem.

Lubię czytać to forum, ale naprawdę warto zostawić wyliczenia finansowe osobom, które mają jakąś wiedzę na temat finansów i wyobrażenie jak to może w Wiśle wyglądać. Inaczej popełnia się kompromitujące pomyłki jak „dywagacje” powyżej i wprowadza w błąd innych użytkowników.
Odpowiedz cytując