|
Trzeba umieć spojrzeć na zawodnika pod kątem tego w czym jest dobry. Wyeksponować to w czym jest dobry i ukryć mankamenty. U nas miał łatać dziury na prawej obronie, w środku jako agresywny środkowy. A jest to obrońca mało kontaktowy i do wprowadzenia piłki. Ale to trzeba dobierać taktykę do zawodników jakich się ma a nie na siłę ich dostosowywać do systemu tak jak u nas.
Nadmienię tylko, że my opieramy grę na skrzydłowych ścinających do środka oraz ofensywnych wejściach bocznych obrońców.
A nie mamy nawet jednego dobrego skrzydłowego, który potrafi dryblingiem wejść do środka. Oraz ani jednego bocznego obrońcy, który umie dośrodkować. Ale taktyka cały czas ta sama, czyli gra skrzydłami i stojanow z rozegraniem piłki po obwodzie od nogi do nogi...
|