s1mone napisał(a):

Skoro chłop ma budować drużynę na lata, zdecydowano się dać mu zaufanie w 1 lidze, to nie będę go oceniał przez pryzmat tego niesamowitego wyczynu jakim było spi.erdolenie się z hukiem z Ekstraklasy. Odcinam to grubą kreską, a o pierwsze wstępne przewidywania pokuszę się w przerwie zimowej. No chyba, że nas będą lali wszyscy od lewej do prawej to wcześniej Ale nie zakładam takiego scenariusza.
|
Nie no, wszystko OK i w sumie można się zgodzić, ale musimy sobie odpowiedzieć na jedno zaje*iście, ale to zaje*iście ważne pytanie:
- czy my naprawdę jesteśmy w tym momencie, w którym naszym priorytetem jest budowanie drużyny na lata?
Bo w naszej sytuacji sportowo-ekonomiczno-finansowej naszym priorytetem powinno być tylko i wyłącznie zbudowanie drużyny, która będzie walczyła (tak na serio) o awans do ekstraklasy, i to w tym sezonie. To jest zadanie, od powodzenia którego zależy faktyczny los klubu w perspektywie najbliższych kilku lat.
W praktyce - czy awansujemy, czy nie, obecna kadra i tak będzie musiała przejść po tym sezonie kolejną przebudowę. Albo (daj Boże!) w kierunku wzmocnień na ekstraklasę, albo będziemy musieli kolejny raz ciąć budżet i pozbywać się lepszych graczy.
Drużynę na lata można było budować siedząc sobie na bezpiecznym miejscu w ekstraklasie.
Jeśli więc ktokolwiek w tym klubie podchodzi do obecnej sytuacji na tej zasadzie, że teraz na spokojnie sobie budujemy na bliżej nieokreśloną przyszłość, to znaczy, że niczego się nie nauczył.