Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#179
Stary 12.09.2022, 11:47
wolfy napisał(a):Wyświetl post
@MaLk - z tym potencjałem młodych jest tak że do nas nie trafiają najlepsi w kraju, a z takiego rocznika Lecha to się przebije może dwóch. Także teza nie poparta niczym, kilku będzie grało z braku laku w niższych ligach, ale żeby od razu pisać o zmarnowanych talentach?
Może pójdźmy na kompromis - zmarnowanym potencjale na wyrobnika na poziomie drużyny I ligi z widokami na słabeusza ekstraklasy.

Czy to dużo czy mało dla tych chłopaków? Raczej dużo, bo różnica w kasie ogromna, niżej to już w praktyce półprofesjonalizm.

Czy to dużo czy mało dla klubu? Raczej dużo, bo o ile jest oczywiste, że najlepsi w kraju nie trafiali do nas, to biorąc pod uwagę, że w kolejce poza Lechem wyprzedzili nas już choćby w Lubinie, Szczecinie czy Warszawie, za chwilę wyprzedzą nas i w kolejnych ośrodkach, także tych lokalnych. Jak się nie ma kasy na transfery, to fajnie byłoby móc liczyć przynajmniej na jednego/dwóch sensownych wychowanków rocznie. I fajnie by było, jakby to byli goście z potencjałem na wyrobników I ligi, a nie III ligi.
Odpowiedz cytując