Wyświetl pojedynczy post
aNouc
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3269
Stary 27.07.2022, 13:53
Cytat:
Jeszcze nawet w tym tygodniu z Wisły mogą odejść Dawid Błaszczykowski i Maciej Bałaziński (obaj byli gotowi podać się do dymisji zaraz po spadku. Wtedy do tego nie doszło, bo w klubie trzeba było układać sprawy organizacyjne, finansowe i transferowe na nowo). Na ten moment najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji prezesa "Białej Gwiazdy" jest Tomasz Jażdżyński, czyli jeden z głównych właścicieli, zarazem przewodniczący rady nadzorczej. Jeszcze niedawno taki scenariusz nie byłby możliwy, ponieważ Jażdżyński dużo czasu musiał poświęcać na swoje zaangażowanie w biznesie. W czerwcu sprzedał on jednak udziały w spółce Gremi Media. To sprawiło z kolei, że więcej czasu Jażdżyński może teraz poświęcić Wiśle. Już przed wakacjami spekulowano, że ma on ochotę zaangażować się w klub z ul. Reymonta zdecydowanie mocniej niż wcześniej i chce przejąć funkcję prezesa, ale sprawa nie jest ostatecznie przesądzona i jeszcze sporo może się w tej kwestii w najbliższych dniach wydarzyć.

Po odejściu z zarządu Dawida Błaszczykowskiego i Macieja Bałazińskiego przyjdzie jeszcze czas na podsumowania ich kadencji, ale już teraz wiadomo, że będzie ona oceniana przede wszystkim przez pryzmat klęski sportowej, jaką jest spadek z ekstraklasy. I w tej materii trudno znaleźć argumenty na obronę zarządu, bo Wisła była w takiej sytuacji finansowej i dysponowała takimi środkami, że do spadku po prostu nie miało prawa dojść.

Wracając do Tomasza Jażdżyńskiego, to jeśli rzeczywiście zostanie on nowym prezesem Wisły, zmieni się zapewne styl zarządzania klubem. To człowiek zaprawiony w biznesie, ale też mający opinię osoby, który zarządza twardą ręką. Ciekawi jesteśmy jak będzie układał sobie relacje ze sponsorami, ale też np. z miastem. Nie przez przypadek o tym wspominamy, bo nie jest żadną tajemnicą, że prezydent Jacek Majchrowski nie pała do Jażdżyńskiego przesadną sympatią, a Wisła na układanie poprawnych relacji z miastem jest przecież skazana. Odpowiedzi na wiele z tych pytań poznamy niebawem, a w tym momencie jedno jest pewne - najbliższy czas znów będzie dla klubu z ul. Reymonta gorący.
- Bartosz Karcz / Gazeta Krakowska
Ostatnio edytowane przez aNouc : 27.07.2022 o godz. 13:57.
Odpowiedz cytując