Wyświetl pojedynczy post
nero
Hanys
 
 
Od: 12.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90457
Stary 26.07.2022, 14:48
MaLk napisał(a):Wyświetl post
W naszej sytuacji nie ma czegoś takiego jak strategia transferowa i to nawet nie dlatego, że obecne władze są pod tym względem niekompetentne (a poprzednie sezony pokazały, że są), tylko dlatego, że obecne okoliczności są takie, jakie są (do czego doprowadziła niekompetencja w poprzednim sezonie).

Z tego względu wszystko co dzieje się teraz jest siłą rzeczy tymczasowe, lepione i klejone doraźnie. I nie będzie inaczej, bo nie da się TERAZ zrobić nic inaczej. O ile tymczasowość w poprzednim sezonie była w miarę świadomym wyborem (ktoś podejmował decyzje o wywalaniu połowy składu i budowaniu na najemnikach, którzy się sprawdzą lub nie i siedzą na walizkach, niespecjalnie identyfikując się z klubem), to teraz tak po prostu musi być bo spadliśmy.

W związku z tym wszelkie rozważania o tym, czy lepiej zatrudniać na jeden sezon czy na pięć z opcją przedłużenia na kolejne pięć są z góry skazane na porażkę. To są dywagacje, które można prowadzić w klubie, który może sobie pozwolić na stabilną politykę transferową, dywersyfikację, budżetowanie i ogólnie ma zbudowane jakieś trwałe fundamenty działania. My nie mamy nawet pojęcia czy na wiosnę będziemy walczyć o awans, czy bronić się przed spadkiem (poziom sportowy kadry jest ciągle niewiadomą), a co za tym idzie w oparciu o jaki budżet mielibyśmy proponować długoterminowe kontrakty. W konsekwencji, nawet nie wiadomo co możemy zaoferować "perspektywicznym" piłkarzom - jaką perspektywę...?

Będziemy więc kleić, co jest oczywiste, ale i bolesne.

Wiadomo skądinąd, że nasza obecna strategia (taktyka właściwie) jest w dużym stopniu oparta o założenie, że na koniec okienka wzmocnimy "okazyjnie" kadrę o dobrych piłkarzy, którzy nie załapali się w lepszych zespołach albo chcą z takich odejść, bo nie mają widoków na granie. Fajna strategia (można czasem wyłapać perełki za grosze - kiedyś Zawisza na tym bazował z całkiem niezłym skutkiem), ale bardzo ryzykowna, bo dobrzy gracze (zwłaszcza napastnicy) mają to do siebie, że zwykle jednak znajdą się chętni na ich zatrudnienie. Równie dobrze może się okazać, że odpuściliśmy sensownych graczy w naszym zasięgu finansowym, a zostaliśmy z ręką w nocniku i do wyboru zostaną same ogórki. Pożyjemy, zobaczymy.
No dobra... a czy nie jest to trochę tak, że Wisła w Ekstraklasie była średnim wyborem dla piłkarzy, tak teraz Wisła w 1 lidze jest świetnym wyborem dla piłkarzy?

No bo jak ktoś ma ambicję, jest dobry, ale kopie sobie w tej pierwszej lidzie i my go chcemy to będzie chciał do nas przejść bo jednak będzie grał w klubie z historią oraz w klubie perspektywicznym? Chyba jednak różnimy się obecnie od GKSu Katowice czy tam Górnika Łęczna?
MECZE, BRAMKI, SKRÓTY WISŁY Z 20 LAT.

Ponad 1000 GB - coś potrzeba pisz na PW lub e-mail [email protected]

22 płyty DVD, a na nich cały sezon 2017/18 i 2018/19 (mecze, skróty, bramki) oddam za 100 zł + koszt wysyłki
Odpowiedz cytując