maciekkk napisał(a):

Ok.
A co jeśli piłka jest poza grą, ale nadepnięcie na zawodnika spowodowało, że to tej piłki nie zdążył. Tj gdyby nie nadepnięcie to jest szansa, że opanowałby piłkę (trochę gdybanie)?
|
Jak piłka jest poza grą w momencie faulu, to znaczy że już nie mógł zdążyć

Faul musiałby nastąpić zanim opuściła boisko co - jak pisałem - nie nastąpiło (inna rzecz że to nie był faul moim zdaniem).
Sytuacja z Borucem była odmienna, piłka była już w jego rękach (nie poza boiskiem) i postanowił sprzedać lepę przeciwnikowi bo śmiał stanąć mu na drodze. Gdyby to zrobił gdy piłka była poza boiskiem to dostałby czerwoną, ale nowy bramkarz zaczynałby od bramki.