Coz, za pier%)#I^I%(enie serus. Jestem z Czestochowy, znam lokalna sytuacje znakomicie, znajomi wspieraja Rakow jako sponsorzy. Wybacz, ale )%*#)^*)^*)^*&(*$ jak potluczony.
Miejskiego wsparcia Rakow praktycznie nie ma. Stadion, ktory im zafundowany, po bardzo duzej presji spolecznej, to jest jakis smieszny kurnik, na ktory moze wejsc max 8 tys ludzi. Jak Rakow wejdzie do grupy to bedzie musial znowu gdzies po Polsce jezdzic, bo to cos sie nie nadaje do gry w grupie wedlug UEFA.
To jest wsparcie miejskie?
Tam nie ma skyboxow, nie ma warunkow do robienia cateringu na prawdziwym poziomie. Cytujac klasyka nie ma niczego.
I Ty piszesz, ze Rakow nie placi za stadion, czy gdzies tam sie w dyskusji przewinelo? Przeciez to jest zalosny argument biorac pod uwage rzeczywistosc. Rakow nie jest w stanie zrobic duzego sponsoringu, bo nie ma warunkow, zeby duzego sponsora przyjac jak nalezy, dac mu to czego oczekuje, bo ma kurnik nie stadion.
W tym zakresie Wisla ma ogromna przewage. Tak samo w bazie kibicowskiej. Na 1 lige przyszlo 15 tysiecy ludzi, na Rakow, gdyby mial stadion, pewnie by tyle przychodzilo tylko na topowe mecze w lidze i puchary.
Wyczuwasz roznice czy dalej bedziesz strugal idiote?
Idziemy dalej.
W ostatnich dwoch latach Rakow na transferach zarobil okolo 8 milionow euro. OSMIU. Prowincjonalny klub.
Ile w tym czasie zarobila Wisla?
Ile tej kasy Wisla zainwestowala w nowych zawodnikow a ile Rakow? Tak wiem, dlugi. Ale transfery to rzecz, ktora jak mowil Obidzinski, ale takze ostatnio Jazdzynski, nie jest ujmowana w budzecie i harmonogramie splaty dlugow. I wedle jego slow kasa z Yawa i Aschrafa nie poszla na splate dlugow. Czyli ? Gdzie poszla?
Dla przykladu co zrobil Rakow za 8 mln euro przez 2 lata:
- Kochergin
- Sorescu
- Kovacevic
- Dziekonski (bedzie grzal lawe a przyszedl)
- Racovitan
- Ivi Lopez
- Sturgeon
- Rundic
- Arsenic
- Czyz
Kur$)(@a. Daj boze jednego takiego zawodnika do nas!
Porownanie Rakowa z Wislym to jak porownaniu kujona do nieuka, ktory ma wy^*(*bane na szkole. My jestesmy tym nieukiem.
I jakiekolwiek proby przeinaczania rzeczywistosci, tworzenia mitu, ze Swierczewski wklada miliony w Rakow sa zwyczajnie bzdura! Swierczewskiemu kibice nie dali 15 mln zl! Nie daja nastepnych milionow z dnia meczowego i karnetow!
A mimo to Rakow systematycznie sie rozwija i idzie droga dominacji tej smiesznej ligi. Z ktorej my spadlismy.
Wczoraj rozjechali Astane, ktora mimo, ze byla po problemach z transportem na pewno zmeczona, to nas by zdemolowala niemilosiernie. A Rakow w 10tke ich rozjechal. Tam jest wola walki, dominacja, umiejetnosci, staly progres, pokazywany NA BOISKU. Nie ma trenera pie#)^*)*)(8cego ze cala liga sie na nich zawezmie. Jest mowienie, ze pokaza na boisku swoje walory i POKAZUJA.
Serusiu, mieliscie obiekcje do dzialu sportowego i nie zrobiono z tymi obiekcjami nic.
Co zamierzacie z tym fantem zrobic? O wlasnie, 1,5 mln z Socios tez Rakow nie dostaje
Przykro to mowic, ale tak jak klub jest zlosnie smieszny i nieporadny, tak Wy Socios, nie robiac zupelnie nic z ta nieudolnoscia, tez wychodzicie na takich samych.