Wyświetl pojedynczy post
Hermond
Senior Member
 
Od: 02.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#235
Stary 17.07.2022, 16:04
Tak, Hyballa genialny trener. Odszedł z Wisły i wygrał Ligę Mistrzów.
Hyballa miał tylko jeden pomysł na grę. Fajnie to wyglądało ale punktów nie przynosiło. Dlatego kariery nie zrobił.
Potem przyszedł następny z zagranicy. Tym razem miał być lepszy. I co wyszło? Nic.
Jak się okazuje jakieś biedne kluby z polskimi trenerami spuściły nas do 1 ligi. Legia też przerobiła wielu trenerów zagranicznych. Dobry trener z zachodu trenuje na zachodzie lub w innej przyzwoitej lidze a nie na peryferiach futbolu.
A już na całkowitym zadupiu jakim jest pierwsza liga w Polsce to już całkowity desperat musiałby być. Taki który nawet "grzybków" nie potrafi równo rozkładać na treningu.

Poziom rozegrania wczoraj był tragiczny i oczywiście winny temu jest Brzęczek. Wystawił dwóch drewniaków w środku boiska i dzieciaka przed nimi. Ani Fazlagić ani Balta nie potrafili piłki dostarczyć do Dudy czy Fernandeza. Za rozegranie odpowiadał drewniany Mehremić. Długa piłka na Dudę, Fernandeza czy Starzyńskiego nie miała racji bytu (do tego grana góra i niezbyt dokładnie). Jedyną rzeczą która dobrze funkcjonowała, i to jest z całą pewnością praca Brzęczka, jest porzucenie gry w poprzek boiska na rzecz podań pionowych. Jakoś udało mu się oduczyć naszych obrońców zagrywać.piłki w poprzek boiska. Nasi stoperzy mimo, że mieli możliwość zagrać.do siebie bezpośrednio to wybierali zagranie przez bramkarza. Podobnie boczni obrońcy. Nie grali na parę metrów w poprzek tylko albo po lini albo do głęboko cofniętego stopera/bramkarza.
Wejście Bashy rozhulało naszą grę.ponieważ on zaczął grać piłki do przodu. Zarówno Mehremić jak i Łasicki nie potrafią wyprowadzać piłki. Jak do tego jest dwóch drewnianych DMów to nie ma po co przychodzić na mecz. Bramek ani nawet akcji nie będzie. Cisse i Pereira lepiej wypadli ponieważ pojawił się Vullnet.
Zaskakująco słabo zagrał Jaroch. Oczekiwałem, że lepiej potrafi pikę wyprowadzić.
Jak w środku nie będziemy kontrolować piłki to szkoda Dudy czy Piotrusia wystawiać. Nic sobie chłopaki nie pograją a jeszcze kibice rozczarowani. Jak mamy grać lagę to z przodu musimy mieć gości pokroju Ondraska a nie kieszonkowców.


Nie jestem trenerem i nie mnie oceniać możliwości naszych zawodników ale w lepszych czasach gra Wisły była budowana poprzez bocznych obrońców. Środkowi obrońcy powinni zagrywać piłkę przede wszystkim do boku i tam ŚP powinni szukać małej gry. Może powinniśmy do tego wrócić.
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując