Karherop napisał(a):

@kopaczoholik
Takie pytanie nie byłoby dziwne w 2020 roku, ale dzisiaj to nie dość że 90 mln to będzie mało, a jeszcze będą musieli dolozyc z 10-20%, jeśli się jakaś firma rozypie lub ceny materiałów pójdą w górę. Przypomnę tylko że inflacje mamy prawie 16% a w budowlance to jeszcze wyższa.
Samej robocizny dla pracowników będzie z 10 milionów, a gdzie koszt materiałów, zarobek firmy wykonawczej itd
Nie zdziwię się jeśli na wiele przetargów albo nie będzie chętnych, albo będą się nie spinać z budżetem.
Na "szczęście" ktoś w urzędzie pomyślał i rozbił cała inwestycje na 4 czy 5 przetargów. Większa szansa że zdążą w terminie, choć i tak daje im max 10% szans. O rok spóźniono się ze startem przetargów, ale wiemy kogo tu była wina
PS. Chyba też nie doczytałes całego założenia, bo ma być zrobione połączenie między trybunami.
|
Oceniam wyłącznie projekt remontu i jego koszty na dzień ich sporządzenia/zaplanowania kiedy nie było mowy o obecnej inflacji. Zaplanowano wydatek 90 mln zł, a zakres prac remontowych nie pozwala sądzić, że to będzie jakiś wielki skok jakościowy. Stadion w porównaniu to swoich równolatków budowanych na Euro 2012 wygląda moim zdaniem zdecydowanie najgorzej, a przy tym jest mało funkcjonalny. Uważam, że za ponad 600 mln zł można było zbudować coś zdecydowanie lepszego. Dlatego boję się jak zostanie wydane kolejne 90 mln zł, szczególnie że obecna inflacja jest czynnikiem, który nie sprzyja takim inwestycjom. Strach wzbudzają działania naszych mędrców i próby gaszenia inflacyjnego pożaru socjalną benzyną pod znaku +... Można śmiało założyć, że dalsze drukowanie pustych pieniędzy i rozdawanie ich na lewo i prawo jeszcze dalej nakręci inflację. To, z kolei źle rokuje dla losów remontu stadionu... bo albo koszty wzrosną albo będzie trzeba skalę remontu ograniczyć... Biorąc jednak pod uwagę organizacje igrzysk to można założyć, że jednak dorzucą jakieś pieniądze, a tym samym koszt budowy tego architektonicznego potworka będzie jeszcze wyższy...
Fajnie, że mają być połączone trybuny z okrąglakiem. Można powiedzieć jedynie nareszcie bo ten brak połączenia od początku był nieporozumieniem.
Przy czym, jak na razie to na wizualizacji okrąglak wygląda tam samo jako pierwotnie, czyli pasuje on do stadionu jak pięść do nosa. A za 90 mln zł oczekiwałbym jednak czegoś więcej, co zapewne nie ma szans realizacji z uwagi na szalejącą inflację.
Swoją drogą jestem ciekawy, czy zdążą z tym remontem... Patrząc na nasz kraj i historię różnych ważnych inwestycji to jest na prawdę mało czasu na przeprowadzenie przetargów, pozwolenia i sam remont...