wolfy napisał(a):

Zgadzam się. Mamy sporo młodych zawodników którzy na pierwszą ligę będą średni/wyróżniający się, kilku ogranych juniorów (również w pierwszej lidze). To czego potrzebujemy to kilka transferów które wzmocnią kluczowe pozycje (napad) i dadzą nam pole manewru. Taki Plewka czy Gruszkowski na pierwszą ligę będą mocni, trzeba będzie kogoś kto rozegra, kto dośrodkuje, kto strzeli, kto powalczy w środku pola i przetrzyma piłkę.
Nawet Kuvejlić jak zejdzie z pensji może dać radę, zwłaszcza że w pierwszej mniej mu fauli będą gwizdać. On i Fazlagić akurat nie boją się twardej gry i lubią czasem komuś poskrobać achillesy, w pierwszej lidze to atut.
|
Zakładając, że odejdą.Frydrych, Colley, Poletanovic i Fernandez to potrzebujemy 5 transferów:
Lewy obrońca, środkowy obrońca, środkowy pomocnik, skrzydłowy i napastnik.
Poza tym tak, jak piszecie - róznica poziomów pomiędzy ekstraklapą a 1 ligą jest spora, tutaj nasi młodzi (Szota, Gruszkowski, Plewka) powinni spokojnie dawać radę, nawet ten śmieszny Młyński. Jedynie co do Dawida Szota mam poważne wątpliwości, bo on jest naprawdę bardzo, bardzo słaby. Z drugiej strony - w zimie Miedź bardzo chciała go wypożyczyć....
I jeszcze raz -skoro taki Makuch z Miedzi zagrał fajny sezon po ograniu się w 2 ligowym Bełchatowie to nie widzę powodów, dlaczego inaczej miałoby być z Kacprem Dudą (wyróżniał się w Garbarni) czy Hoyo-Kowalskim (wiosnę miał już znacznie lepszą niż jesień). Dla tych chłopaków gra Wisły w 1 lidze może być akurat wielką szansą.