Dobra informacja dotycząca prawa chroniącego klub po ewentualnym spadku:
Cytat:
Wisła może rozwiązać jednostronnie umowy z zawodnikami po degradacji.
Warunkiem takiego działania jest po pierwsze brak zaległości względem takiego piłkarza, a także wystawienie oświadczenia o rozwiązaniu kontraktu w terminie 10 dni od zakończenia sezonu. Zawodnikowi przysługuje w takim przypadku odszkodowanie w wysokości zaledwie jednomiesięcznego wynagrodzenia.
Oto lista piłkarzy z aktualnej kadry Wisły Kraków, którzy posiadają z naszym klubem umowy ważne po 30 czerwca br., a z którymi klub będzie mógł rozwiązać kontrakty na podstawie w/w prawa:
Mikołaj Biegański (kontrakt do 30 czerwca 2025), Momo Cissé (30 czerwca 2023 r.), Joseph Colley (30 czerwca 2025 r.), Enis Fazlagić (30 czerwca 2026 r.), Michal Frydrych (30 czerwca 2023 r.), Konrad Gruszkowski (30 czerwca 2025 r.), Dor Hugi (30 czerwca 2024 r.), Jan Kliment (30 czerwca 2024 r.), Nikola Kuveljić (30 czerwca 2023 r.), Mateusz Młyński (30 czerwca 2025 r.), Zdeněk Ondrášek (30 czerwca 2023 r.), Patryk Plewka (31.12.2024 r.), Marko Poletanović (30 czerwca 2024 r.), Sebastian Ring (30 czerwca 2023 r.), Michal Škvarka (30 czerwca 2023 r.), Piotr Starzyński (30 czerwca 2026 r.), Dawid Szot (30 czerwca 2023 r.), Serafin Szota (30 czerwca 2025 r.) oraz Alan Uryga (30 czerwca 2026 r.).
Obowiązujące prawo daje Wiśle spore pole manewru
|
-
www.wislaportal.pl