R33 napisał(a):

Tu nawet nie chodzi o to czy budżet pozwoli tylko piłkarze sami będą chcieli zostać w przypadku ew. spadku w Ekstraklasie np. Poletanović na którego pewnie będą chętne kluby. Przykładowo również: Colley'a, Frydrycha, Manu, Skvarki, Gio, Klimenta też sobie jakoś nie wyobrażam grających w Wiśle w I lidze.
Nawet nie wiadomo co mają w kontraktach w razie ew. spadku.
|
Uważam że paru kopaczy (tylko paru) jak Frydrych może zostać w 1. Akurat jemu jaj nie brakuje i zawsze brał na siebie odpowiedzialność.
Prezio mówił że w kontraktach nikt nie ma zapisów o spadkach
Natomiast w regulaminie PZPN jasno jest, że w przypadku spadku klubu z ekstraklasy klub ma możliwości jednostronnego wypowiedzenia umowy z piłkarzem z jednoczesnym wypłaceniem jednej pensji.
To otwiera opcje to pozbycia się balastów kontraktowych jak Kuveljic , Kliment, Skvarka czy Hugi.
Manu czy Gio i tak mają kontrakty do czerwca, więc tu nawet nie ma o czym rozmawiać.