Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#89745
Stary 08.05.2022, 08:26
R33 napisał(a):Wyświetl post
Tu nawet nie chodzi o to czy budżet pozwoli tylko piłkarze sami będą chcieli zostać w przypadku ew. spadku w Ekstraklasie np. Poletanović na którego pewnie będą chętne kluby. Przykładowo również: Colley'a, Frydrycha, Manu, Skvarki, Gio, Klimenta też sobie jakoś nie wyobrażam grających w Wiśle w I lidze.

Nawet nie wiadomo co mają w kontraktach w razie ew. spadku.
Uważam że paru kopaczy (tylko paru) jak Frydrych może zostać w 1. Akurat jemu jaj nie brakuje i zawsze brał na siebie odpowiedzialność.

Prezio mówił że w kontraktach nikt nie ma zapisów o spadkach

Natomiast w regulaminie PZPN jasno jest, że w przypadku spadku klubu z ekstraklasy klub ma możliwości jednostronnego wypowiedzenia umowy z piłkarzem z jednoczesnym wypłaceniem jednej pensji.

To otwiera opcje to pozbycia się balastów kontraktowych jak Kuveljic , Kliment, Skvarka czy Hugi.

Manu czy Gio i tak mają kontrakty do czerwca, więc tu nawet nie ma o czym rozmawiać.
Odpowiedz cytując