Wyświetl pojedynczy post
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2066
Stary 04.05.2022, 14:19
Na Rakow moze chodzić po 15-20 tys ludzi, nie mówię, ze nie. Tylko ze to będzie ich sufit, a na Wiśle, Lechu, Legii to jest podloga, te 10-15 tys jest zawsze, niezależnie od wyników. I to jest ta różnica. Tak samo kibicow przed tv nie beda mili 100 ta tylko 30-40 tys. A to wszystko jest kasa, tacy ludzie kupują pamiątki itp itd tzn Ci kibice, ktorzy sie rotuja na stadionie.

Dlatego uwazam, ze Raków to nie ta półka. Gdyby u nas była wielka kasa z transferów, wieliie mln z praw tv to taki klub miałby racje bytu. Do tego jakies inne mocne kluby spełniające role jak Real czy Barca. I wtedy z taka kasa, w takiej medialnej mocnej lidze, moze gdzieś sie kręcić klub typu Sevilla, Villareal, który mistrzostwa raczej nie zdobędzie, w czołówce będzie ale jak sie zepnie to w LM i LE gdzieś dojdzie.

U nas jest zupełnie inna specyfika. Taki Rakow bez kasy, a mądrze zarządzany moze spokojnie byc mistrzem, pokrecic sie kilka lat w czubie tabeli, fajnie sie pokazac w pucharach ale z czasem przejdzie zapal właścicielowi, podnieta kibiców tez, zostanie na stadionie mniej niz 10 tys ludzi i sie przestanie chciec i oplacac ciągnąć to wszystko.

Oni sie jeszcze nie najedli sukcesem. Przyjdzie taki czas ze beda grac o srodek tabeli a na ich miejsce wskoczy Dyskobolia, Zagłębie Lubin, Wisła Płock czyli właśnie takie zespoly z nieporównywalnie mniejszym potencjalem kibicowskim, marketingowym itp ktore co jakiś czas maja swoje pięć minut. Ale koniec końców najwyzsze miejsca zajmuja kluby z największych miast, robia to cyklicznie.

Nawet ta nasza słaba Wisla teraz. Mieliśmy takie dlugi, dzis po widmie upadku nie ma juz, śladu. Wystarczyło chciec i nie krasc. U nas, ktoś z glowa na karku by ten klub w 2-3 sezony wprowadzil do top 5 moze 3 ligi. Bo wszystko mamy, możliwość obracania duza kasa, 20-30 kola kibiców w zanadrzu, dziesiątki tys przed tv, wielki potencjał. Po prostu, sa możliwości, kasa, marketing. A takie kluby jak Rakow to sie latami musza budować i w drodzesumie wyjatku zawsze któremus sie uda co jakis czas, a później lecą w dol.

Nawet taka Polonia ze stolicy, miala swoj, czas ale tam nie ma potencjału, Legia ich tlamsi i doszlo do tego ze klub z sukcesaminimi, z dużego miasta prawie upadl.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując