Wyświetl pojedynczy post
aNouc
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1914
Stary 13.04.2022, 18:45
Ale koszty Akademii uwzględniają obecne realia, czyli Ekstraklasę.
Po spadku do 1 ligi przecież by doszło do dużych zmian (głównie czystki w Akademii.. Balazinski powiedział, że tak wysokie koszty jej utrzymania spowodowane są ilością trenujących w niej - blisko 500 osób (a wcześniej było ponad 100)). A to też przekłada się na zatrudnienie większej liczby trenerów i innych pracowników, jak również koszty wynajmu boisk do trenowania, oraz ich jakości.

Ponadto po spadku do 1. ligi:
- brak pieniędzy z Canal+
- dużo mniej pieniędzy od sponsorów i partnerów biznesowych
- zjazd cen za bilety i karnety
- zjazd cen za skyboxy i strefę VIP
- zjazd cen za asortyment w sklepie klubowym
- mniejsze wpływy z cateringu
- mniejsze wpływy z transferów
- mniejsze wpływy z Pro Junior System
- pewnie też mniejsze pieniądze od Wisła Socios
- znaczące zmiany przy wynajmie pomieszczeń / trybun w bazie treningowej i na stadionie, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów ich utrzymania - czyli wspominany rachunek za gaz (prąd, itd).
Ostatnio edytowane przez aNouc : 13.04.2022 o godz. 18:50.
Odpowiedz cytując