MaLk napisał(a):

To jest generalnie zabawna sprawa.
W regulaminie Ekstraklasy na sezon 2021/2022 PZPN-owscy specjaliści zapisali to bowiem tak:
I teraz konia z rzędem temu, kto w związku z tym odpowie na pytanie czy jeśli UEFA potem zrezygnowała z tej zasady, to obowiązuje ona w tym sezonie w Ekstraklasie, czy też nie.
Można bronić obydwu wersji, choć oczywiście jeśli interpretacja miałaby być dokonywana na podstawie rywalizacji Legii i Wisły oraz tego, która z tych drużyn miałaby zająć wyższe miejsce, a tym bardziej która spaść kosztem tej drugiej, to na 99,99% będzie to wykładnia korzystna dla Legii.
|
Uchwała jest z 29 kwietnia. Wtedy obowiązywała więc wtrącenie nie zmienia reguły, że "bramki na wyjeździe liczą się podwójnie". I jak widziałem przed meczem Interia oraz 90minut poprawiły tabelę tak, że byliśmy przed L.