FraMat napisał(a):

Z drugiej strony klub musi mieć jakąś renomę, lub realne perspektywy renomy - żaden wybitny piłkarz nie przyjdzie do klubu, który nigdy nie występował w LM i nie ma szans na takie występy - no chyba, że piłkarz pomału kończący karierę i za grube pieniądze.
Nawet gdybyśmy Neymarowi czy innemu Messiemu proponowali fortunę przebijając PSG, Barcelonę czy Real, nie przyjdzie, bo po cholerę kisić się w ekstraklasie? Taki zakup jest możliwy tylko przy zmianie właściciela - gdy klub przejmie ktoś z 10 najbogatszych ludzi świata, jakiś szejk czy jakaś wybitnie bogata, znana na całym świecie firma.
Podsumowując - przy obecnym układzie właścicielskim i powiązanymi z nim pieniędzmi (a raczej ich brakiem) skazani jesteśmy na mozolne, powolne, pełne rozczarowań budowanie coraz silniejszego składu z tego, co skapnie ze stołu bogaczy, bez realnych perspektyw na jakąś spektakularną zmianę w perspektywie wielu lat.
|
Nam nie są potrzebni piłkarze wybitni, tylko rzemieślnicy, a ściągamy głównie totalny szrot.