Jagul napisał(a):

|
Tu nie chodzi o odpowiedni moment tylko o podsumowanie polityki transferowej za ten okres. W ciągu 2 lat wymieniliśmy praktycznie całą drużynę. To, że gości typu Sadlok czy Savić należy pożegnać jest akurat oczywiste.
|
A 3 lata temu, na wiosnę 2019 zostaliśmy z kilkunastoma zawodnikami w kadrze. Przypomnę że tylko w czasie tamtego zimowego okna odeszli: Ondrasek, Kort, Kostal, Halilovic, Arsenic, Bartkowski, Imaz
Wszyscy byli wówczas podstawowymi zawodnikami zespołu lub pierwszymi rezerwowymi.
Później wskoczyła opcja taniej siły roboczej, byle się budżet spiął i nie trzeba specjalnie przypominać kogo ściągaliśmy. Albo lepiej - nie warto przypominać.
Trudno żeby w ten sposób zachować "wiślackosc kadry" i zawodników z którymi można się identyfikować. Na emeryturę przeszło Brożek, Wasyl, a Burliga i Boguski już odcinają kupony.
I ciężko również by w kadrze mnożylo się od zawodników którzy są dłużej w klubie niż rok czy dwa.