skarabeus napisał(a):

|
Swoja droga to tylko potwierdza moje ocene obecnej wartosci klubu. Gdyby klub byl realnie wart duzo to nie byloby machinacji z oddawaniem czesci akcji przez trio. Toz to nawet zagorzali kibice nie machneli reka tylko sie zabezpieczyli dostajac de facto dwa razy tyle akcji. Moze tutaj jest to "zabezpieczenie pozyczki".
|
No, co do tego, że klub jest warty grubo poniżej wartości kapitału zakładowego chyba nikt nie ma żadnej wątpliwości.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że droga do minus 13 milionów, a nawet 5-6 milionów, o których pisałeś jest jednak daleka
Jeśli już zakładać, że mamy do czynienia z transakcją wiązaną emisja + sprzedaż, to mówimy o nabyciu pakietu mniejszościowego 11,5% za co najmniej 4,875 mln zł (zapewne z powodów podatkowych sprzedaż akcji też musiałaby mieć jakąś cenę, więc pewnie więcej), co implikuje wartość całości spółki na poziomie ponad 40 mln zł i to bez uwzględnienia premii za kontrolę. Więc nie broń na siłę tego, co napisałeś o obecnej wartości klubu
