Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1614
Stary 28.12.2021, 13:06
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Swoja droga to tylko potwierdza moje ocene obecnej wartosci klubu. Gdyby klub byl realnie wart duzo to nie byloby machinacji z oddawaniem czesci akcji przez trio. Toz to nawet zagorzali kibice nie machneli reka tylko sie zabezpieczyli dostajac de facto dwa razy tyle akcji. Moze tutaj jest to "zabezpieczenie pozyczki".
No, co do tego, że klub jest warty grubo poniżej wartości kapitału zakładowego chyba nikt nie ma żadnej wątpliwości.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że droga do minus 13 milionów, a nawet 5-6 milionów, o których pisałeś jest jednak daleka

Jeśli już zakładać, że mamy do czynienia z transakcją wiązaną emisja + sprzedaż, to mówimy o nabyciu pakietu mniejszościowego 11,5% za co najmniej 4,875 mln zł (zapewne z powodów podatkowych sprzedaż akcji też musiałaby mieć jakąś cenę, więc pewnie więcej), co implikuje wartość całości spółki na poziomie ponad 40 mln zł i to bez uwzględnienia premii za kontrolę. Więc nie broń na siłę tego, co napisałeś o obecnej wartości klubu
Odpowiedz cytując