skarabeus napisał(a):

|
Raczej byla sprzedaz przez trio tylko jak pisze MaLk jeszcze nie jest to odnotowane w KRS (tam potrafia papiery po 2-3 miesiace lezec)
|
W KRS jeśli chodzi o spółki akcyjne się tego akurat nie wpisuje, chyba że jeden akcjonariusz ma 100% akcji.
Pisałem o elektronicznym rejestrze akcjonariuszy, prowadzonym dla spółek akcyjnych przez biura maklerskie (u nas BM PKO), w którym takie rzeczy powinno się wpisywać na bieżąco na wniosek spółki. Coś, co dawniej prowadziło się pisemnie w formie księgi akcyjnej, na postawie czego ustala się kto komu sprzedał akcje, kto może głosować na walnym i ile ma głosów itp.
Jeśli ktoś pamięta te kwestionariusze, które akcjonariusze Wisły wypełniali w zeszłym roku, to robiliśmy to właśnie po to, aby się w owym elektronicznym rejestrze znaleźć.
I jeśli ktoś komuś chce sprzedać swoje akcje na rynku wtórnym, to transakcja ta będzie wymagała dodatkowo wpisu w rejestrze (czyt. trzeba to zgłosić do spółki, która wnioskuje do biura maklerskiego o dokonanie wpisu).