Drozd napisał(a):

Dziękuje za wyjaśnienie.
Czyli nie bardzo na tej podstawie można wnioskować o sytuacji spółki. Wiemy jedynie, że trzech nowych udziałowców dokapitalizowało Wisłę na kwotę podobną do tej jaką wcześniej włożyli kibice, zwiększając kapitał zakładowy i ilość akcji. Jeżeli się nie mylę.
Mam jeszcze jedno pytanie. Skoro Trio przed pierwszą emisją akcji władało 100 procentowym udziałem to na jakiej podstawie określono procentowy udział w całości (wartość nominalną?) jednej akcji wartej 100 zł.
|
Wcześniejsze 100% [X/X * 100%] to było X akcji (~740k akcji) po wartości nominalnej 100 zł składających się na dawny kapitał zakładowy (~74 mln zł). Po emisji 40k akcji przy podwyższeniu kapitału zakładowego o 4 mln złotych było to już procentowo: X/(X+40k) * 100%.
Jednak zastanawia mnie jak 48,5k nowych akcji odpowiada według komunikatu 11,25% wszystkich akcji. Tam poza emisją nie było jakieś transakcji między trio? I czy to jest ta zmiana w KRS ujawniona wpisem z 19.11.2021 (kwota się zgadza)?