Wyświetl pojedynczy post
dziki
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: Różnie bywa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 14.12.2021, 16:49
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Na tę chwilę nie ma sensownych twardych danych, bo ostatnie dostępne dotyczą 2020 r., a za chwilę kończy się 2021 r., więc wszystko wyjaśni się dopiero po opublikowaniu sprawozdania finansowego pod koniec marca.

Z samych danych za 2020 wynika natomiast, że spłata długu stanęła w miejscu i nie sądzę, żeby to miało się drastycznie zmienić w 2021 r., bo pandemia ciągle robi swoje, a ponadto jakoś nie odnotowałem nadmiernego entuzjazmu kibiców, który miałby się przełożyć na istotne zwiększenie przychodów z biletów/karnetów/gadżetów, z pozycji w lidze też wielkich fruktów nie będzie, więc po prostu nie było z czego znacząco zmniejszać długu. Raczej kolejny rok rolowania istniejącego długu.
Hm, nie porównuj mimo wszystko 2020 do tego roku. W zeszłym miałeś dużo więcej obostrzeń, dużo dłużej trwaly restrykcje stadionowe, dużo mniej mieliśmy porozumień ze sponsorami (bo to w większości ten rok) i wciąz mieliśmy sporo 'nagłych' bieżączek do spłaty.

Jesli mam strzelać to spłata idzie w miarę równomiernie, spowolniona przez pandemię, ale nie w jakiś tragiczny sposób.

Ale do opublikowania wyników to jest czyste gdybanie.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując