|
Tekst brzmi efektownie, ale nijak ma się do naszej historii najnowszej. Najlepsze wyniki za trio były wtedy kiedy mieliśmy dobrych piłkarzy, jak na początku za Stolarczyka albo kiedy Skowronek dostał Tuggermana.
Fakt że większość naszych zagranicznych zawodnik nie ma ambicji wynika z tego, że są to bardzo słabi piłkarze, przyzwyczajeni do przegrywania, bez ambicji i wiary że mogą zaliczyć awans sportowy. Wyjątki są, wydaje mi się że to Frydrych, FBF i Yeboah. Pierwszy ma za sobą niezłą karierę i jest przyzwyczajony do walki i wygrywania, reszta jest po prostu ambitna i liczy na transfer. Jest jeszcze może Kuvejlić który chce, ale nie do końca potrafi.
Gula odpowiada za sferę psychologiczną zespołu jako trener, mobilizacja to też sztuka. To co się dzieje w zespole jest też jego winą, nie każdy zespół zareaguje na te same bodźce. Czasem potrzebny jest trener kat, z którym nie ma dyskusji, jak Smuda, albo motywator, który da im wiarę w siebie i wykrzesa ambicję.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 30.11.2021 o godz. 12:23.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
|