Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12101
Stary 01.11.2021, 16:47
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
a nawiązując do meritum tematu

chciałbym się dowiedzieć na czym polega przekonanie że spadek do 1.ligi równa sie bankructwo i wypad z pilki na poziomie centralnym ?

rozumiem że to było zasadne przy długu 80 czy tam 40 milionów , ale skoro zbliżamy sie do jednocyfrowego (zakładając że to prawda) ?
To przekonanie "odziedziczone". To znaczy, że było oczywistą oczywistością trzy lata temu, czego nawet nie ma co tłumaczyć.

Jak jest teraz, w zasadzie nie wiadomo. Nie da się odpowiedzieć na to pytanie tylko w oparciu o łączną wartość nominalną długu (nawet z wyłączeniem tego wewnętrznego). Trzeba znać strukturę tego długu, terminy płatności, zabezpieczenia, postanowienia umów i ugód, podejście wierzycieli podobnie jak strukturę przychodów. Czyli krótko mówiąc, należałoby sprawdzić co musielibyśmy spłacać i ile byśmy stracili z tego, co mamy teraz w budżecie.

Teoretycznie można postawić jednak tezę, że finansowo bylibyśmy już w stanie przetrwać spadek, o ile nikt (np. miasto...) nie wpadłby na pomysł, żeby w razie spadku żądać natychmiastowej spłaty czy składać wniosek upadłościowy. Co byłoby z perspektywy naszego wierzyciela ruchem niewątpliwie nieracjonalnym ekonomicznie - no ale kto powiedział, że ktoś (np. miasto) działałby wtedy racjonalnie w zgodzie ze swoim interesem ekonomicznym, a nie próbował ugrać czegoś ze względu na jakiś interes polityczny albo odmienne sympatie klubowe?
Odpowiedz cytując