Kurz napisał(a):

Ufam ludziom i być może jestem naiwny. Sami rozpowiadają na prawo i lewo, ze podpisali dłuższy kontrakt z Gulą, żeby dać mu większy komfort pracy. 14 punktów po 12 kolejkach to jeszcze nie powód, żeby nerwowo reagować (jeśli w dodatku się powtarza, że o jakieś cele będziemy grali za 2-3 lata). Tym bardziej, iż przeprowadziliśmy rewolucję kadrową bez żadnej gwarancji, że sprowadzeni piłkarze podołają zadaniu. Przecież nasze transfery to rosyjska ruletka.
Gula potrzebuje czasu (obiecał, że po przerwie zimowej zobaczymy jego Wisłę, więc nie jakoś strasznie dużo) nie tylko na wypracowanie sensownego stylu gry, ale i przetrawienie wiedzy, którą zyskał podczas swojej pracy w ekstraklasie. Byłoby fajnie, gdyby miał czas na właściwe korekty i modyfikacje. Tym bardziej, że bezpieczny środek tabeli jest w zasięgu ręki. I będzie po przerwie zimowej.
|
No niestety. Jeśli nie grozi nam spadek, to teraz trzeba trzymać się słów i deklaracji. Inaczej nigdy nie zbudujemy kultury organizacyjnej.
Jednocześnie uważam, że pomysł czechosłowackiej Barcelony był błędem, trzeba było pójść w jakiegoś zdrowego psychicznie Hyballę 2, to byłoby coś na miarę możliwości. Trudno, wybraliśmy, co wybraliśmy, trzeba zagryźć zęby i przeczekać rok-dwa grania w kratkę i o nic, żeby przekonać się, czy zaczynamy budować krakowski Ajax.