Wyświetl pojedynczy post
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#123
Stary 14.08.2021, 00:35
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Chyba nie tylko w tym kłopot.
Problem jest w kilku miejscach.
Po pierwsze: taktyka. "Krakowska piłka" z takim szrotem w kadrze to samobójstwo.
Dwa: strona mentalna. Przecież tu nie ma zadnej walki o odbiór piłko, zero doskoku, kolejny rywal ma autostradę przez środek pola.
Trzy: kolejne chybione transfery. Ten El Mahdioui miał być talentem a to zwykły szrot, gościu powinien na Rynku sztuczki z piłką robić albo się przerzucić na plażówkę na Copacabanie.

Moim zdaniem w grudniu wylatuje Gula, na koniec sezonu wylatuje Pasieczny. I chyba warto wreszcie pomyśleć o ludziach, którzy mają pojęcie o polskiej lidze.
Ad 1. Wspominam o tym w co 2 swojej wypowiedzi .
Ad. 2 Tak jest od lat. Gramy słabo w defensywie, jako drużyna. Dlatego rok i dwa lata temu broniliśmy się przed spadkiem, a wcześniej zajmowaliśmy niższe miejsca, niż powinniśmy. Niestety, to po części konsekwencja kultywowania tradycji "Krakowskiej piłki" w oderwaniu od naszych realnych możliwości. Jednym słowem przerost "artystów" nad gośćmi od brudnej roboty. Z oczywistych powodów. Goście od brudnej roboty, w naszym zasięgu finansowym, nie byliby w stanie grać "Krakowskiej piłki". Kwadratura koła. Dla mnie to zrozumiałe, ze piłkarze mają różne predyspozycje. Obecnym problemem jest to, że skrzydłowi (nie mam jeszcze zadnia na temat Hugiego) są w tym aspekcie tacy, jak Stilić czy Carlitos, brakuje nam defensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, El Mahdioui porusza się z gracją, ale unika zbyt częstego kontaktu z przeciwnikami, nie mamy prawego obrońcy, Hanousek jest pewnie lepszy w ofensywie niż defensywie, a Sadlok i Frydrych nie stają się lepsi.
Ad. 3 I tu właśnie wychodzą nasze ograniczenia finansowe. El Mahdioui to taka wersja Martinsa z Legii dla ubogich. Tak jak Portugalczyk potrafi fajnie podać, przyśpieszyć akcję, ale na tym podobieństwa się kończą, bo Martins jak na nasze warunki, fajnie kasuje akcje przeciwników.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 14.08.2021 o godz. 00:41.
Odpowiedz cytując