maciekkk napisał(a):

|
Plewka to chyba już skończył wiek młodzieżowca i nie będzie liczony do PJS ? Ogarnia to właśnie ktoś, bo to jakoś dziwnie jest liczone, że niektórzy są młodzieżowcami ale nie punktują... Będę wdzięczny za jakąś analizę, kto od nas może punktować a kto nie.
|
Będzie liczony Plewka jeszcze:
Liczymy wiek rocznikowo – jako rok kalendarzowy w którym kończy się dany sezon rozgrywkowy. Młodzieżowcem w Ekstraklasie jest osoba kończąca 22 lata w roku, w którym zakończy się sezon lub osoba młodsza. Plewka jest ze stycznia 2000. więc 22 lata skończy w przyszłym roku, wtedy też kończy się dany sezon rozgrywkowy.
Zakładam, że Plewka swoją postawą na treningach wywalczy i dostanie sporo minut od trenera. Niekoniecznie wpływ na to musi mieć PJS. Wiadomo, że z racji kontuzji realnie będzie brany pod uwagę dopiero na przełomie sierpnień/wrzesien. Jednak fajnie, że będzie duży wybór i rotacja w środku pola, który jest kluczowy. Jesli Skvarkę potwierdzą, to zdecydowanie Chuca dostanie wolną rękę. Aschraf, Żukow, Plewka, Kuveljic - 4 do obsadzenia 2 miejsc (6 i 8), Savic, Kuba, Skvarka - 3 osoby na "10". Sezon długi, kontuzje, kartki, do tego 5 zmian w meczu więc zapewne każdy już w tej rundzie dostanie sporo minut.