Wyświetl pojedynczy post
pawlozm
Senior Member
 
 
Od: 02.2017
Skąd: R22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7125
Stary 04.07.2021, 15:49
Spokojnie. Drugi sparing, trener dopiero poznaje kadrę, Hugi, Mlynski są świeżutko w zespole, kolejny Ashraf czy Kliment. Spokojnie. Pasieczny wprost powiedział, że oprócz lewego obrońcy(co jest pewne, że przyjdzie ktoś nowy) planowane są transfery lub przynajmniej 1 do ofensywy, a czy to będzie napastnik, czy ofensywny pomocnik, czy skrzydłowy to okaże się na dniach, potrzeba czasu, bo trener musi ocenić na jaką pozycje będzie konieczny transfer. Wprost przyznają, że kilku zawodników może zabezpieczyć 2 pozycje i teraz całą filozofia żeby to poukładać i wyznaczyć gdzie są najpilniejsze braki.

Przykladowo skrzydła wydają się fajnie obsadzone: Yeboah, Starzyński, Hugi, Mlynski. Przy czym Hugi może grać również na 10 . Teoretycznie wtedy oprocz Savica i Kuby (nasze 10) mamy trzecią opcję w osobie Hugiego, zostając z 3 skrzydłowymi w danym momencie sezonu- i tak jest ok. Więc np pilniejsze od pozyskania 10 jest pozycja napastnika, bo tam jest tylko Kliment i Sobol realnie. Zdybowicza i Fatosa nie liczę.
Osobiście nie wyobrażam sobie, że zostaniemy tylko z Sobolem i Klimentem. Zakładając, że Fatosa gdzieś wypożyczymy to konieczny jest 3 napastnik, który realnie włączy się o walkę o skład. Oczywiście jak najbardziej trzymam kciuki za Sobola żeby odpalił i dostawał swoje szanse, oby. Uważam, że pokazał w tym sparingu dużo ambicji, niezłą szybkość, jednak niech nedzie w 3 napastników walczących o skład, sezon długi.

Po tych dwóch sparingach stwierdzam, że Serafin Szota jest bardzo przeciętny. Dostał bardzo dużo minut i uważam, że nie przekonał do siebie. Brak pewnosci, dużo przegranych główek w powietrzu, wyprowadzanie piłki kiepskie. Inna sprawa, że Frydrych niewiele lepiej więc może faktycznie lepiej się przy pierwszych sparingach wstrzymać z oceną. Jednak uważam, że Serafin nie wykorzysta szansy i nie pogra za wiele. No chyba, że wskoczy jako 3 do walki o miejsce na prawej obronie. Bo Sadlok i Adi mająod obozu wznowić grę więc to oni będą walczyć realnie o miejsce obok Frydrycha. Szkoda Urygi, że tak późno dołączy, ale to on będzie tym 4 stoperem, z których docelowo trener będzie wybierał, a nie Szota.

W środku pola widać, że prowadzić grę od tyłu umie Aschraf, a mam wrażenie, że póki co to gra tak na 60% możliwości, operuje piłka z taką lekkością, jest ok. Czekam z niecierpliwością na kolejny sparing.
Odpowiedz cytując