crux.a napisał(a):

|
Nie zapominacie czasem jeden z drugim, po co piłkarze trenują? Żeby lepiej grać, nie za karę. Indywidualne dobieranie obciążeń to podstawa, zwłaszcza że przecież są monitorowani i sztab ma bieżący dostęp do wskaźników określających poziom wytrenowania, zmęczenia itd.
|
Powiem więcej. Jeśli trener nie potrafi dobrać treningu do stanu i potencjału poszczególnych zawodników, tylko każdemu tak samo, to jest to d*pa a nie trener. Tak to sobie można prowadzić (w i to z trudem) jakieś U-19 czy U-15, gdzie wszyscy zawodnicy są mniej więcej na takim samym etapie rozwoju organizmu.
Oczywiście niezależnie od tego, że w polskiej lidze zwykle mamy do czynienia z d*pa a nie zawodnikami, a także od tego, że żeby osiągnąć jakiś sensowny wynik, trzeba harować, a nie pozorować trening.