Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 21.05.2021, 17:57
Widzę, że niektórzy próbują tworzyć przekaz, iż Hyballa był niezrównoważony psychicznie,by przerzucić na niego pelna odpowiedzialność za fatalną końcówkę sezonu i odwrócić uwagę od skandalicznej postawy piłkarzy, polegającej na grze na szkodę klubu i wyników, przeciwko trenerowi.

Otóż Niemiec nie był szalony próbując dyscyplinować piłkarzy i odsuwając starszyznę od rządzenia składem. W każdym normalnym klubie rządzi trener I to on decyduje o treningu oraz metodach jego prowadzenia, a nie piłkarze, nawet najbardziej zasłużeni.

Warto zauważyć, że dopóki Hyballa miał posłuch, drużyna była w stanie już na jesieni równorzędnie walczyć z Legią, Lechem, Cracovią, później wygrywać z Pogonią, Jagiellonia etc. Taktyka działała, wszystko wyglądało inaczej, Wisła była chwalona.

Dopiero konflikt z Błaszczykowskim i bunt przeciwko trenerowi w okresie Świąt Wielkanocnych wszystko zburzył: większość drużyny wzięła stronę piłkarza i jednocześnie właściciela (czemu w sumie nie można się dziwić) i zaowocowało to tą chorą sytuacją. Nie rzekome szaleństwo czy niezrównoważenie Niemca.

Warto mieć tu jasność i pełną świadomość tego, co wyprawiał zespół, a nie trener, bo to nie pierwszy i nie ostatni raz piłkarze w Polsce poprzez swoją postawę próbują wymusić lub uzasadnić wyrzucanie niewygodnego trenera. A dorabianie Hyballi gęby niezrównoważonego, to już w ogóle kolejny chwyt poniżej pasa z ich strony i bardzo niska zagrywka.
Ostatnio edytowane przez Markus : 21.05.2021 o godz. 18:00.
Odpowiedz cytując