Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2059
Stary 09.05.2021, 15:50
Dla mnie parę spraw jest jasne:

- Od kilku meczy nasi piłkarze symulują i udają grę. Świadczy o tym niemal każdy element ich boiskowej podstawy, nie tylko takie sprawy jak spektakularna bezmyślność w graniu górnych piłek do Starzyńskiego, gdy jest pod kryciem dużo wyższego obrońcy. Przy całej swojej mizerii piłkarskiej, nasi zawodnicy nie są aż tak głupi, są za to dość marnymi aktorami. Obojętnie. co zrobił trener i jakie mają do niego ale, taka postawa to skandal i świadome działanie na szkodę klubu, za które w profesjonalnym klubie powinni wylecieć dyscyplinarnie. Bez względu na powody, to nieakceptowalne i nie powinno być tolerowane, bo będzie się w kółko powtarzać, gdy tylko jakiś trener podpadnie zespołowi.

- Odsunięcie Błaszczykowskiego od zespołu przez Hyballę nie mogło być podyktowane względami sportowymi, bo byłby to całkowicie nielogiczny ruch. Stąd skłaniam się ku poglądowi, że Niemiec uznał go za jednego z najważniejszych liderów buntu i w ten sposób próbował zdyscyplinować zespół. Nie udało mu się, przegrał ze starszyzną, nie docenił jej lub przecenił siebie. Widać, że zwrócili się przeciwko niemu nawet piłkarze, na których zawsze stawiał najbardziej (Sadlok, Savić, Forbes). Dlaczego? W przyszłym sezonie zapewne chcieliby Oni mieć łatwiej i więcej luzu.

- Hyballa może nie jest wybitnym trenerem, ale miał swoją wizję gry, która działała, dopóki drużyna go słuchała i ją realizowała. Przestało to całkowicie funkcjonować w momencie buntu, który nastąpił w okolicy Świąt Wielkanocnych i od meczu z Podbeskidziem. Ewidentnie od tego momentu drużyna poszła z nim na noże, powodów mogło być kilka, na pewno nie chodziło tylko o osobę Kuby.

- Wyrzucenie Hyballi trwale nie zmieni i nie poprawi sytuacji drużyny, ponieważ głównym problemem są zawodnicy, ich jakość i mentalność a nie trener. Z tą grupą żaden szkoleniowiec nie odniesie sukcesu, co pokazują ostatnie lata.

- Kazimierz Kmiecik jest legendą Wisły, był wybitnym napastnikiem, ale trenerem już beznadziejnym. Jego obecność w sztabie szkoleniowym od lat w moim odczuciu jest niewłaściwa i niesłuszna, a ostatni "gest/manifestacja" Błaszczykowskiego był kompletnie nieprofesjonalny i nie powinien mieć miejsca.
Ostatnio edytowane przez Markus : 09.05.2021 o godz. 16:04.
Odpowiedz cytując