Wyświetl pojedynczy post
pawlozm
Senior Member
 
 
Od: 02.2017
Skąd: R22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1627
Stary 05.05.2021, 10:32
Ale panowie co to za dyskusja, kadra którą w zimie zastał Hyballa liczyła z 30 chłopa więc nie dziwne, że pożegnano sie z Janickim, Niepsujem, Makiem, Klemenzem, Abramowiczem, Becirajem, a w ich miejsce przyszło kilku nowych w tym młodzi z CLJ jak Starzyński, Szota, Wachowiak, a do treningów dołączyli kolejni z CLJ jak Szywacz, Chełmecki, Koncewicz-Żyłka, Duda. Do dyspozycji Hyballi jest więc teraz ponad 25 chłopa i ktoś się dziwi, że do 20 meczowej Hyballa wybiera wg własnego klucza To kto ma wybierac Forum Kuba No nie. Trener. Ma on więc prawo odstawić sprawdzonych na wylot Chuce i Silve, a zabrać do 20 Mawutora i Starzyńskiego? Ma prawo. Ma prawo odstawić Buchalika, a zabrać Brodę Ma pełne prawo (swoją drogą o taki ruch już dawno się prosiło, Broda wiedząc, że ma realną szanse grać i jest pierwszym zmiennikiem Lisa, nie szukałby szczęścia gdzie indziej, a tak ponoć może nie przedłużyćkontraktu, który wygasa. A tak to grał sprawdzony fatalny buchalik i młodemu blokował miejsce). Ma prawo nie korzystać z Wachowiaka tylko czekać aż chłopak w treningach wskoczy na wyższy poziom fizyczny i taktyczny? Ma prawo. Ma prawo wystawiać Burligę zamiast Dawida Szota? Albo Dawida Szota zamiast Serafina Szote? ma prawo. Ma prawo w pierwszej kolejności wpuszczać Medveda zamiast Buksy? Ma prawo.To trener decyduje, to on ich widzi na co dzień.

To, że forum chciało by się pozbyć każdego to jasna sprawa. Każdego piłkarza, a za chwilę każdego trenera. Jednak jeśli chcemy coś wreszcie budować, to należy trzymać się jakiejś wizji. Dać dłużej szansę trenerowi i niech to on dobiera sobie zawodników, decyduje, któremu przełużyć kontrakt, a którego odpalić. Tylko tutaj niestety wraca temat dyrektora sportowego, bo to powinna być osoba, która ma spójną wizję z trenerem i jako pierwszy podrzuca trenerowi kandydatów wg tej wizji. A tak to kto podrzuca Hyballi Wg jakiej wizji Wg parametrów jakie chce Hyballa? Kto będzie podrzucał kolejnemu trenerowi Wg wizji tego nowego trenera Taa na pewno. Zakładając jednak, że dalej będziemy bez dyrektora sportowego to może warto ten nasz mityczny pion sportowy jednak trochę pobudzić mocniej. kto tam pracuje? Głowacki i skauci Ja rozumiem, że siatka skautingu nie musi byćkibicom znana i może faktycznie mamy z 5 czy 10 ludzi i oni faktycznie obserwują itd. Może po prostu szukają młodych chłopaków z 1 czy 2 ligi i ok. To jest w sumie dobry klucz. Tylko oprócz 3, 4 transferów takich młodych (jak Sobol, Młyński - za co brawa) to trzeba nam w tym oknie przynajmniej 3 transfery do pierwszego składu na już.
Ostatnio edytowane przez pawlozm : 05.05.2021 o godz. 10:36.
Odpowiedz cytując