Wyświetl pojedynczy post
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1130
Stary 28.04.2021, 12:02
pawlozm napisał(a):Wyświetl post
1. A to nie śledzisz losów piłkarzy, którzy opuszczają ESE? Każdy jak jeden mąż mówi, że pierwsze co to musi nadrobić braki w przygotowaniu fizycznym. To dam ci przykład nasz - Pietrzak, który z Wisły w lecie 2019 odszedł do Belgii do Royal Excel Mouscron - totalny średniak, po pierwszych miesiącach stwierdził, że tak intensywnie jeszcze nigdy nie trenował. A w zimowej przerwie na święta, mówił ,że dostał taką rozpiskę do wybiegania kilometrów w domu, że był w szoku. Piłkarze Wisły nie muszą wyjeżdżać na zachód, bo to zachodnie standardy, zachodnia intensywność przyjechała do nich. Ale jak widać tęsknią za polskimi standardami i zapewne się doproszą powrotu do realiów ESY.

2. Wymienimy 50 % kadry po 13 piłkarzom kończy się kontrakt i to doskonała okazja to przewietrzenia kadry. Przetrwają ci piłkarze, którzy będą ambitni, ci którzy wiedzą, że dzięki temu wskoczą poziom wyżej, a co za tym idzie dostaną szansę dobrego transferu, a intensywność jaka ich tam spotka nie będzie im obca.

3. Świetnie, że podałeś przykład Runjaica - sprawdź jak przewietrzył szatnie. Sprawdź dokładnie ilu piłkarzy pogonił po 3 miesiącach pracy. Sprawdź jaki dołek miała Pogoń w pierwszym okresie jego trenowania. ten dołek był z tego samego powodu, piłkarze zaczęli intensywniej trenować, a taka zmiana MUSI wiązać się z tym, że będzie dołek, a potem może kolejny. Jednak zarząd Pogoni nie pogonił Niemca po 8 meczach bez zwycięstwa w tym 4 porażkach np z Zagłębiem Sosnowiec 3:0, lub pół roku później po serii 10 meczów kiedy tylko raz Pogoń wygrała 5 razy zremisowała i 4 razy przegrała. U nas po tej serii forum by huczało: WY*EBAĆ takiego trenera. W Pogoni dali mu robć swoje i są efekty. Pracuje już tam Kosta Runjaic 3,5 roku. Co ciekawe statystyki pokazują, że Pogoń Runjaica za ten okres ma średnią 1,56 pkt/mecz. Myślę, że u nas by wybrzydzano
Ciekawostka* Hyballa w Dunajskiej Stredzie gdzie prowadził 64 mecze miał średnią 1,90 pkt/mecz.

Podsumowując: Marzy mi się, że w Wiśle jakiś trener popracuje te 3,5 roku, zbuduje coś dłuższego. Nie mówię, że ma to być Hyballa, ale Niemcowi warto daćchociaż wypełnić obowiązujący kontrakt. Mam nadzieję, że Kuba i Hyballa wyjaśnią sobie wszystkie niejasności.
Skoro już zacząłeś o statystykach.
W DAC Hyballa miał średnią 1,89.Ciekawostka od pażdziernika 2016 prawie wszyscy trenerzy z wyjątkiem Heldera Cristovao którego szybko pogoniono kręcili tam podobną średnią.Jakieś przemyślenia dlaczego?

W Wiśle obecnie średnią Hyballi to 1,19 i ma tendencję spadkową.Ciekawostka,poprzedni trenerzy punktowali na podobnym poziomie(Stolarczyk 1,11 wyszydzany Skowronek 1,29)
Co mamy wyciągać wnioski na podstawie statystyki?Statystyką chcesz bronić Hyballi?
Odpowiedz cytując