|
krysztal,
nie masz pojecia jak funkcjonuje Rakow i dobrze by bylo zebys nie pisal glupot.
Rakow jest poukladany od gory do dolu. Tam maja listy zawodnikow na kazda pozycje a, b i c. Lista a to pierwszy wybor, zazwyczaj nieosiagalny, b osiagalny, c na wypadek.
Tam jak ktos odchodzi to juz wiedza kto przyjdzie w jego miejsce.
Ktory polski klub ma tak poukladany scouting?
Rakow od 8 lat, czyli jak rzadzi Swierczewski, robi systematyczne postepy. To nie sa wyniki ponad miare, czy wystrzal jednoroczny. Pamietam jak 2 lata z rzedu nie awansowali do 2 ligi bo kopacze dwa lata z rzedu konczyli jesien na 1 miejscu z przewaga kilku punktow a pozniej to roztrwonili. Mowilo sie, ze to byl spisek, bo potraciliby wygodne miejsce do gry. Wiec wyjebal 3/4 skladu i zaczal budowac od nowa. Od tego czasu Rakow systematycznie idzie w gore.
Chcialbym zeby Wisla tak funkcjonowala. Z naszym potencjalem bysmy byli hegemonem tej ligi. Bo nie czarujmy sie - Rakow to 5-10 tysiecy wiernych kibicow i to wszystko. Na Wisle jest nas jednak trzy-cztery razy tyle.
|