|
Mnie zastanawiają te eksperymenty w obronie - tutaj jest za dużo kombinowania i wystawania zawodników nie na swoich pozycjach. Wiemy też, że Hyballa najchętniej grałby 4. w obronie, a każdy stoper ma mieć inną dominującą nogę. W związku z tym, zamiast wywracać ustawienie do góry nogami, nie może ustawić Kuveljicia jako środkowego obrońcę?
Pod względem fizyczności chłop się tam nadaje - ponad 190 cm, niezła gra głową, mimo wszystko duża mobilność, a dodatkowo nie sprawia mu problemu wyprowadzenie piłki. Jasne, ma też mankamenty typu problemy z koncentracją i zbyt łatwo idzie na raz, ale to można ukryć odpowiednim ustawieniem reszty bloku obronnego.
Na pewno jest to bardziej sensowne rozwiązanie na papierze niż gra Szotą na lewym wahadle.
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
|