|
Z prawdziwym zaskoczeniem patrzę na jakiekolwiek narzekania na politykę transferową Wisły.
Już letnio-jesienne okienko wydaje się być kapitalne, mimo psuja Skowronka.
Yeboah, Frydrych, Savić, Mehremić, Forbes vs Abramowicz (życzenie trenera) i Fatos.
1 mocna wtopa, 1 lekka wtopa, 2 strzały w 10, 2 transfery na plus, 1 neutralny z mocną tendencją wzrostową? Sztos okienko.
Zimowe ocenimy po efektach, ale
1. Wachowiak był obiektem zainteresowania wielu klubów, wzięcie za pól mln złotych takiego młodego gracza na newralgiczną pozycję to świetna filozofia.
2. Sobola dalej chcieli w Lechu - a to już uznany certyfikat.
3. Młyńskiego chciał top w Polsce, a wybrał Wisłę.
4. Uryga - kiedy ostatnio do Wisły przyszedł uznany piłkarz innego klubu ESY, po którego była kolejka w swoich najlepszych latach piłkarskich? Dekadę temu? Więcej?
5. Kone - życzenie trenera, podpisane na razie na chwilę za niską kwotą.
6. Medved - zabezpieczenie tanie na pozycję N na jedną rundę.
Naprawdę te ruchy wyglądają najlepiej od wielu, wielu lat pod każdym względem. Właściwie na pewno najlepiej w czasach, gdy Wisła nie jest hegemonem finansowym, a i za czasów Cupiała trzeba by się chwilę cofnąć by znaleźć tak dobrze wyglądające okienko na papierze. A jak wyjdzie w praniu? Zobaczymy.
|