Wyświetl pojedynczy post
Colin
Senior Member
 
 
Od: 07.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#87449
Stary 09.02.2021, 18:58
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Yawa sprzedać jak się pojawi oferta bez szemrania.

Z takimi zawodnikami jest tego rodzaju problem, że oni nie mają ani grama lojalności. Wisła to dla niego przystanek. Jest ryzyko, że jak go nie sprzedamy, to wypełni umowę i odejdzie za darmo.

Jestem pewien, że on nie przedłuży z nami kontraktu jeśli będzie w formie. To pewne jak w banku.
Yaw ma z Wisłą kontrakt jeszcze przez 2,5 roku więc mamy jeszcze czas żeby go sprzedawać. I dobrze, że zarząd nawet nie rozpatruje ofert na poziomie 1 mln euro. To zawodnik o dużym potencjale co pokazuje regularnie od wielu już spotkań, praktycznie "zaskoczył" w Wiśle od razu. Myślę, że dwa pierwsze spotkania i to jak zespół został przygotowany do rundy wiosennej, to jak gramy pressingiem napawa optymizmem. Na koniec sezonu jak nie będziemy mieli tragicznej skuteczności i wykańczania sytuacji bramkowych a sędziowie nie będą popełniali przeciwko nam kardynalnych błędów to jest możliwe żebyśmy na koniec zakręcili się w okolicy 6 czy 7 miejsca, może lepiej. A wtedy Yawa możemy sprzedać za około 3 czy 4 mln euro, może nawet lepiej jak zagra znowu bardzo dobrą rundę na jesień. Nie oszukujmy się bo też kontraktujemy zawodników żeby ich odbudować, sprzedać. I Yaw też pewnie myśli żeby w perspektywie sezonu, dwóch odejść do lepszej ligi i lepiej zarabiać. Czyli sytuacja Win - Win (zadowolony zawodnik i klub). My najpierw musimy pospłacać długi i kroczek po kroczku wzmacniać zespół żeby za ileś lat w końcu znowu walczyć o Mistrzostwo Polski, pokazywać się regularnie w Europucharach i nawiązywać do naszych osiągnięć z początku wieku. Jak już to osiągniemy a finanse nie będą dla nas problemem to będziemy mogli myśleć by odrzucać nawet oferty na poziomie 3 mln euro i takich zawodników przekonywać do zostania w klubie na dłużej i przedłużania kontraktu własnym poziomem sportowym i uporządkowanymi, stabilnymi, mocnymi finansami. Poza tym jak się kiedyś trafi Wiśle oferta jak Lechowi za Modera to nikt się nie będzie zastanawiał tylko będzie sprzedaż bo kiedyś to nie było możliwe ale teraz polskie kluby mogą budować swoje budżety na transferach z klubu swoich wychowanków i młodych Polaków. Kiedyś takie pieniądze były dla polskich klubów możliwe do zainkasowania tylko awansując do LM. Czasy się zmieniły.
Colin McRae[*] Żegnaj Mistrzu. Teraz pewnie ścigasz się z Ryśkiem i Januszem pilotowany przez "Beefa" po niebiańskich OSach...

"Heroes don't die, they just move on to the next stage"
Odpowiedz cytując