_Vodka napisał(a):

Przecież tak jest praktycznie z kazda SSP (Spolka Skarbu Panstwa) poza Orlenem i KGHM
Dokladasz do Gornictwa
Dokladasz do PKP
Dokladasz do Azotow
Dokladasz do Stoczni
Dokladasz do TVP
Tam wszedzie siedza pasibrzuchy ktore rozp****** nasz hajs. Nie wiem czemu sie tak napinasz o 1% na kluby sportowe.
|
Rozpędziłeś się.
Do Górnictwa, PKP, Stoczni, TVP owszem dokładamy z naszych podatków.
Ale do Azotów

Spółka generuje miliardowe zyski w każdym roku (produkują i sprzedają między innymi nawozy, tworzywa, katalizatory), to na tej spółce żerują politycy, bo w radach nadzorczych i w zarządach wsadzają swoich ludzi z potężnymi pensjami, a osoby wykonujące czarną robotę na produkcji biorą czesto sporo poniżej średniej krajowej. Na walkę z covidem Azoty dały 5 mln od tak. gdzie te pieniądze trafiły

Idę o wszystko, żę spory procent poszedł do kieszeni polityków.
Tak samo jest z KGHM czy Orlenem. To potężne spółki produkujące na miliardy w skali roku, a te cwane świnie koryciarze z wszystkich partii które rządziły/rządzą obsadzają stołki swoimi w nagrode jak się zasłużyłeś partii...