|
Senior Member
Offline
|
#135

10.12.2020, 11:24
|
Cytat:
|
Nie tylko Yeboah ma w tej drużynie wchodzić w pojedynki. Żukow też musi. I Plewka, którego chciałem kiedyś ściągnąć do Dunajskiej Stredy. Jean Carlos, Savić, którego prowadziłem w Salzburgu, czy Dawid Szot też. Gra jeden na jeden w defensywie to był problem tej drużyny. W ofensywie było z kolei za dużo nudnego podawania. Nie zdobywaliśmy w ten sposób przestrzeni. To objaw braku odwagi. Jeśli piłkarz nie ma odwagi wykonać ryzykownego zagrania, gra w poprzek. Potem drużyna ma 60% posiadania, ale nie ma w takiej grze żadnej głębi. Zawodnicy mają u mnie wolność podejmowania trudnych decyzji. Ale jest też druga strona medalu. Jeśli stracą piłkę, nikt nie stoi, nie obraża się, nie czeka, aż inni wykonają robotę. Wszyscy muszą pracować w odbiorze. W derbach robili to tylko po samych moich słowach, bez treningu. Można sobie wyobrazić, co będą robić, gdy jeszcze to potrenują. W Dunajskiej Stredzie do dzisiaj mają we krwi, że po stracie, trzeba natychmiast iść do odbioru.
|
https://newonce.sport/artykul/peter-...do-mnie-wywiad
|
|