Arkadiusz.Czerepach napisał(a):

jak to sobie wyobrażasz , przeciez to jawne łamanie wszelkich przepisów , które mają uniezależniać piłkarza od jego opekunów prawnych (kontrakt po 18tce , wczesniejsze kontrkty krotkotermiunowe itp)
gdyby można było jakbys ty chciał zrobic , to wystarczyłoby z ojcem takiego np genialnego 14 latka podpisywać takie "gwarancje" że za 4 lata podpisze 10 letni kontrakt , i małe dzieciaki sobie zaklepywac na wieki wieków
|
Nic z tych rzeczy. Zgodnie z prawem możesz podpisać umowę, w której zobowiążesz się np. do zapłaty odszkodowania na wypadek, gdyby osoba trzecia nie dopełniła jakiejś czynności (np. nie zawarła jakiejś umowy) - choćby art. 391 Kodeksu cywilnego. Taka umowa nie wiąże w ogóle osoby trzeciej: czyli dzieciak mógłby w przyszłości odmówić podpisania kontraktu, a wówczas jego rodzic odpowiadałby odszkodowawczo. Sam dzieciak nie byłby w żaden sposób związany.